Kamiki Sakura

Kamiki’nin şişe ve etiket tasarımcısı Sevgili Erhan Özden’e buradan selam olsun. Bana dördüncü bir Kamiki dileğinden bahsettiğinde, kadehimde Kamiki’lerin kiraz mahlaslı ekspresyonu Kamiki Sakura vardı. Ben de, bir sonraki muhtemel ekspresyonu kendisiyle birlikte yudumlayabilmeyi diledim o zaman.

Kamiki Sakura’nın kokuları büyülü bir yolculuğun ilk basamakları gibi adeta. Aromatik bitkiler ormanının derinliklerine giden bir davete icabet ediyorum sanki. Yolun sonunda adaçayının, ıhlamurun, papatyanın kusursuz kaynağı var. Eşsiz bir hazineye erişiyorum. Yapraklardan ve çiçeklerden bir çay demliyorum kendime. İçimi ısıtan sıcacık lezzetlerinde kayboluyorum onun. Bu rüyada, öğretilerden beslendiğim bir mitolojide ruhum adeta. Tek isteğim biraz daha uyuyabilmek.

Kamiki Sakura beni benden aldı bütün. Yakıcı yudumlarının kalışı da uzun uzun. Viskinin sunduğu nefis ve zengin kokular/lezzetler ailesi bir akorun arpeji gibi ahenk içerisinde ve birlikte. Bir parfümle eşleştirmek gerekirse de, benim için Kamiki’lerin karşılığı hep bir Terre d’Hermès. Bakalım, gelecek Kamiki diğerlerinin izini/yolunu takip edecek mi?

Eşlikçim, Ruston Kelly – Brave.

Bir yanıt yazın

*