Lagavulin 12 Special Release 2021

Burun, fıçı sertliği alkolüne rağmen yumuşak. Bu usta işi bir takdim. İs, meyve ve odun müthiş bir denge içerisinde. Meyvesi, yaz meyveleri: Karpuz, kayısı, kiraz. Damakta da devam eden is, ilk nefeste kendini hissettiriyor. Damağımdaki bu zarif is dokunuşunu çok sevdim. İs, damakta da meyvelerin koruyuculuğu görevini üstlenmiş adeta. Ustalık eseri gibi bir viski. Uzun, yakıcı bitişine tahinli, fıstıklı muz eşlik ediyor; yanık, tatlı ve yoğun bir bitiş. Nefis!

Ateşi onu kurutmamış. 56,5 derece alkolü de onu ateşten gömlek yapmamış. Yine de alkol ateşini dindirinceye dek birkaç damla su ilave ettim. Pek ödün vermedi profilinden. Başta ne sunduysa yine o. Tam bir istikrar abidesi. Bir Lagavulin 16 değil elbette ama sevdim.

Hem 23. şampiyonluğun viskisi yaptım onu. 2021-22 sezonunun hazin 13.’lüğünden sonra gelen bu şampiyonluğun kıymeti bir başka. Böyle özel zamanlara özel eşlikçileri çok yakıştırıyorum. Bunun için de “aslanlı” Lagavulin 12 Special Release 2021’den başkasını düşünemezdim doğrusu. Daha önce de The Glenlivet 18‘i “Galatasaray viskisi” ilan etmiştim.

#ŞampiyonGalatasaray

2 Comments

Bir yanıt yazın

*